Cupa Corporațiilor și-a desemnat câștigătoarea

A doua ediție a Cupei Corporațiilor organizată de AMM Design și Primăria Cluj-Napoca a fost câștigată de…(tobe) echipa Primăriei. Nu, nu pentru că a fost echipa unui organizator, ci pentru că a învins în finală echipa celor de la UPC cu 4-1. Alături de ea pe podium a urcat și echipa celor de la E-On, care a câștigat finala mică în fața celor de la Club Seven cu 9-3. De la această ediție era imposibil să lipsească și o echipă a clujenilor 2.0. Doar că deși a făcut egal cu foștii jucători de fotbal și a învins o echipă a profesorilor de sport la o altă competiție, de această dată echipa Mediatic Cluj nu s-a descurcat prea bine. A părăsit competiția încă din faza grupelor. Asta, poate, și pentru că eu n-am ajuns la nici un meci. 😀