A doua zi de Cupa Liceelor a fost deschisă de meciul zilei

Cele două echipe care s-au impus ieri identic 9-0 s-au întâlnit azi în meciul inaugural al celei de-a doua zi a Cupei Liceelor la Fotbal. Cei de la liceul Augustin Maior s-au instalat la conducerea partidei şi au deschis scorul după o greşeală în apărarea celor de la liceul Nicolae Bălcescu. După marcarea golului, cei de la “Augsutin Maior au continuat ofensiva, iar asta s-a văzut şi pe tabela. Un gol înscris din penalty, un şut puternic scăpat de portar în plasă şi câte un gol de fiecare parte în finalul partidei a făcut ca scorul la pauză să fie 4-1 pentru elevii de la Augustin Maior. Repriza a doua a adus un singur gol, marcat de cei de la Nicolae Bălcescu, astfel că meciul zilei s-a încheiat 4-2, iar elevii liceului Augustin Maior s-au calificat în optimile de finală.

Ora 13.00: Janos Zsigmond – Inocenţiu Micu

O galerie foto găsiţi pe pagina de facebook a fotografului Rus Daniel (nu, nu sunt eu 🙂 ), iar clasamentul la zi îl găsiţi aici.